Zajęcia na basenie

Przedszkolaki uczestniczą w nauce pływania, która odbywa się na basenie w Kistowie. Dzieci pod okiem instruktora oswajają się z wodą i na każdych zajęciach zdobywają nowe umiejętności. Zajęcia kierowane są do wszystkich dzieci od "Króliczków" do "Sówek". Koszt takiego wyjazdu to 25 zł. Nauka pływania odbywa się cyklicznie co 2 tygodnie. Zapraszamy na fotorelacje :)

Ferie zimowe / wakacje

W naszym Przedszkolu jak co roku można skorzystać z oferty na ferie zimowe i wakacje. Każdy rodzic może zapisać swoje dziecko na ten czas do naszego przedszkola. Zimą organizowane są dodatkowo wyjazdy na narty ,a latem ognisko, wycieczki i odwiedziny różnych gości.

Język Angielski

Zajęcia językowe prowadzone są przez nauczyciela Natalię Myszk oparte na metodzie Zrozum, wykonaj, powiedz- to główne założenia metody aktywnej nazywanej TPR-Total Physical Response (metoda reagowania całym ciałem). Dzieci na zajęciach początkowo próbują przez naśladownictwo ruchowe odgadnąć sens słyszanych wypowiedzi i zachować się adekwatnie do nich. Później rozumieją ich znaczenie, aż wreszcie są w stanie powtórzyć słowo, a nawet zastosować je w danej sytuacji.

Zajęcia Karate

Trening karate dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami. Instruktorzy zajęć Pani Agata i Pan Robert uczą jak panować nad swoimi emocjami. Zajęcia uczą cierpliwości i opanowania.

Nasze urodzinki

Dobrze wiemy, że urodziny dla każdego dziecka są szczególnym dniem. Urodzinowy dzień daje naszemu solenizantowi pewne przywileje. My obdarowujemy go życzeniami, upominkami, laurkami no i przede wszystkim śpiewamy wyczekiwane od samego rana STO LAT… STO LAT…

Kulinarne Potyczki

W każdy ostatni piątek miesiąca w naszym przedszkolu organizujemy dla Państwa pociech ,Kulinarne potyczki'. Tego dnia dzieci przyjmują rolę prawdziwego kucharza. Wiemy, że poprzez wspólne gotowanie dziecko uczy się samodzielności, kreatywności, współpracy w grupie i wzbogaca słownictwo.

Logopedia w przedszkolu

Zajęcia logopedyczne prowadzi Pani Małgorzata Swierczyńska. W przedszkolu prowadzi grupowe zajęcia logopedyczne. Na każdych zajęciach stara się z dziećmi osiągać małymi krokami duże cele. Praca z dziećmi doskonali jej kreatywność i cierpliwość, ale przede wszystkim jest dla niej źródłem pozytywnej energii.

Wyprawa do krainy snu (Nocka w przedszkolu)

Raz w miesiącu nasze przedszkolaki mogą uczestniczyć w wyprawie do snu z Kubusiem Puchatkiem.

Plac Zabaw

Nasze przedszkolaki mają do dyspozycji nowoczesny plac zabaw. Posiadamy jedną dużą piaskownicę z pełnym wyposażeniem, małą i dużą zjeżdżalnię oraz zabawki rozwijające motorykę dziecka. Plac jest wyło ony podestem elastycznym co chroni dzieci przed szkodliwymi urazami., oświetlony oraz obsadzony dookoła pięknymi drzewkami i zabezpieczony kolorowym płotkiem.

Ogródek Przedszkolaka

Na terenie przedszkola znajduje się ogrodzony ogródek, o który dbają dzieci wraz ze swoimi wychowawcami. Dzieci sieją nasiona, podlewają grządki, aby później jeść zdrowe, własnoręcznie wyhodowane, ekologiczne warzywa. Celem założenia ogródka jest przede wszystkim kształtowanie od najmłodszych lat nawyków żywieniowych, zdobywanie wiedzy o środowisku oraz edukacja ekologiczna w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Religia

Raz w tygodniu do przedszkola przychodzi ksiądz Krzysztof, który zapoznaje dzieci z podstawowymi elementami religii katolickiej i przybliża im Osoby Pana Boga jako stwórcy świata i życia tak, aby stał się On dla nich Przyjacielem. Zajęcia z religii odbywają się tylko dla dzieci, których Rodzice wyrażą na piśmie wolę uczestnictwa dziecka w zajęciach. Katecheza przedszkolna pomaga rozwinąć wiarę dzieci i buduje fundament dla ich przyszłej religijności poprzez wspólną rozmowę z Bogiem, wspólny śpiew, a także tworzenie dobrych nawyków w kontaktach z innymi ludźmi.

Rytmika w przedszkolu

Zajęcia rytmiczne prowadzi Pani Daria Lejk, która swoją pasją do muzyki stara się zarażać innych już od najmłodszych lat, ucząc przedszkolne dzieci prawidłowego śpiewu, tańca oraz gry poczucia rytmu. Głównym celem jej zajęć jest rozwój manualny (motoryka mała), rozwijanie postaw twórczych,wyrabianie estetyki ruchów, rozwijanie pewności siebie oraz zwalczanie nieśmiałości.

Soboty w Chatce Puchatka

Zajęcia sobotnie prowadzi Pani Wioleta Mielewczyk. W każdą sobotę zapraszamy Państwa pociechy z przedszkola ,,Chatka Puchatka” oraz dzieci z zewnątrz na wspaniałe zajęcia przepełnione atrakcyjnymi zabawy ,zadaniami i miłą atmosferą.

Grupa "Sówek" - zajęcia popołudniowe

Popołudniami do naszego przedszkola przychodzą "Sówki", dzieci z szkoły podstawowej. Nauczycielem prowadzącym jest Pani Anita Pipka. Uczniowie odrabiają pod okiem nauczyciela prace domowe, po czym jedzą ciepły obiadek. Gdy milusińscy odrobią lekcję, wykonują prace plastyczne :) Po obowiązkach przychodzi czas na wspólną zabawę.

Urodziny dla wszystkich

Jeśli pragniecie Państwo, aby Wasze dziecko przeżyło urodziny swoich marzeń, serdecznie zapraszamy do Przedszkola Chatka Puchatka w Gowidlinie. To tu każde dziecko spędzi niezapomniane chwile przy wspaniałej zabawie.