Zajęcia na basenie

Przedszkolaki uczestniczą w nauce pływania, która odbywa się na basenie w Kistowie. Dzieci pod okiem instruktora oswajają się z wodą i na każdych zajęciach zdobywają nowe umiejętności. Zajęcia kierowane są do wszystkich dzieci od "Króliczków" do "Sówek". Koszt takiego wyjazdu to 25 zł. Nauka pływania odbywa się cyklicznie co 2 tygodnie. Zapraszamy na fotorelacje :)

Wakacje 2018

W naszym Przedszkolu jak co roku można skorzystać z oferty na ferie zimowe i wakacje. Każdy rodzic może zapisać swoje dziecko na ten czas do naszego przedszkola. Zimą organizowane są dodatkowo wyjazdy na narty ,a latem ognisko, wycieczki i odwiedziny różnych gości.

Nasze urodzinki

Dobrze wiemy, że urodziny dla każdego dziecka są szczególnym dniem. Urodzinowy dzień daje naszemu solenizantowi pewne przywileje. My obdarowujemy go życzeniami, upominkami, laurkami no i przede wszystkim śpiewamy wyczekiwane od samego rana STO LAT… STO LAT…

Kulinarne Potyczki

W każdy ostatni piątek miesiąca w naszym przedszkolu organizujemy dla Państwa pociech ,Kulinarne potyczki'. Tego dnia dzieci przyjmują rolę prawdziwego kucharza. Wiemy, że poprzez wspólne gotowanie dziecko uczy się samodzielności, kreatywności, współpracy w grupie i wzbogaca słownictwo.

Logopedia w przedszkolu

Zajęcia logopedyczne prowadzi Pani Małgorzata Swierczyńska. W przedszkolu prowadzi grupowe zajęcia logopedyczne. Na każdych zajęciach stara się z dziećmi osiągać małymi krokami duże cele. Praca z dziećmi doskonali jej kreatywność i cierpliwość, ale przede wszystkim jest dla niej źródłem pozytywnej energii.

Wyprawa do krainy snu (Nocka w przedszkolu)

Raz w miesiącu nasze przedszkolaki mogą uczestniczyć w wyprawie do snu z Kubusiem Puchatkiem.

Plac Zabaw

Nasze przedszkolaki mają do dyspozycji nowoczesny plac zabaw. Posiadamy jedną dużą piaskownicę z pełnym wyposażeniem, małą i dużą zjeżdżalnię oraz zabawki rozwijające motorykę dziecka. Plac jest wyło ony podestem elastycznym co chroni dzieci przed szkodliwymi urazami., oświetlony oraz obsadzony dookoła pięknymi drzewkami i zabezpieczony kolorowym płotkiem.

Ogródek Przedszkolaka

Na terenie przedszkola znajduje się ogrodzony ogródek, o który dbają dzieci wraz ze swoimi wychowawcami. Dzieci sieją nasiona, podlewają grządki, aby później jeść zdrowe, własnoręcznie wyhodowane, ekologiczne warzywa. Celem założenia ogródka jest przede wszystkim kształtowanie od najmłodszych lat nawyków żywieniowych, zdobywanie wiedzy o środowisku oraz edukacja ekologiczna w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

Urodziny dla wszystkich

Jeśli pragniecie Państwo, aby Wasze dziecko przeżyło urodziny swoich marzeń, serdecznie zapraszamy do Przedszkola Chatka Puchatka w Gowidlinie. To tu każde dziecko spędzi niezapomniane chwile przy wspaniałej zabawie.

Podstawy baletu

Podstawy Baletu prowadzi Pani Wiesława Wojciechowicz, która uczy dzieci świadomości ciała, orientacji w przestrzeni, poczucia rytmu, zapoznaje z najpiękniejszymi utworami muzyki klasycznej. Kolejnym etapem jest wzmocnienie ciała, zdobycie pewności siebie i rozwój koordynacji ruchowej oraz wykonywanie kroków i figur baletowych. Dziecko łatwiej przyswaja nowe pojęcia i rozwija miłość do tańca i ruchu.